Maják - zábavní a gastronomické centrum
Maják - zábavní a gastronomické centrum na Instagramu
ČeskyEnglishDeutsch

Kojenecké a batolecí plavání

Klub Hrošík

Voda, stejně jako ostatní přírodní živly, nás ve svých podobách doprovází po celý náš život. Je to důležitá součást našeho života a proto nás přitahuje a zároveň v nás vzbuzuje respekt. Každý novorozenec a každé dítě má kladný vztah k vodě, protože mu připomíná nitroděložní prostředí, ve kterém byl obklopen vodou plodovou. Až na výjimky miminka vnímají koupání pozitivně a radostně.

Pozitivní a kladný vztah k vodě je v prvních týdnech života zcela přirozený. Pokud se však neudržuje a nerozvíjí, postupně zaniká a kolem šestého až osmého měsíce života zcela vymizí. S miminkem můžete začít „plavat“ již po zhojení pupečníkové jizvy, ale vhodnější je s touto aktivitou začít až po ukončení šestinedělí (plavání ve vanách). V našem AquaBabyClubu začínáme plavat s kojenci od 6. měsíce života.

Proč se rozhodnout pro „plavání“ kojenců a batolat?

V plodové vodě se dítě vyvíjí 9.měsíců. Nitroděložní život mu nabízí teplé, měkké a bezpečné prostředí, kdy vnímá tlukot matčina srdce, její hlas. Navíc maminčina chůze ho příjemně kolébá. Po narození se toto vodní, klidné, tmavé prostředí dosti radikálně změní a je pak na rodičích a odborném personálu nemocnice, jak mu tuto změnu ulehčit a jak mu co nejlépe připomenout pobyt v maminčině bříšku.

Přínosy:

zlepšení celkového zdravotního stavu
posílení srdečně-cévního systému
zlepšení vitální kapacity plic
zlepšení peristaltiky střev
otužování
posílení spánkového režimu
zlepšuje se chuť k jídlu
téměř jediná možnost pohybové aktivity pro děti do jednoho roku
příprava na vstup do kolektivu
prohloubení citových vazeb mezi dítětem a rodičem
zpestření mateřské dovolené a výměna zkušeností s ostatními rodiči


Kontakt

www.klubhrosik.cz

tel. : 778 477 122

Kojenecké a batolecí plaváníKojenecké a batolecí plaváníKojenecké a batolecí plaváníKojenecké a batolecí plavání

Otevírací doba: PO- SO 9-20, NE - ZAVŘENO

Rezervace: 581112123

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.